“Personīgo cenu noteikšanas” ieviešana aizdevumu tirgū ir radījusi patērētājiem neskaidrības par to, kāda tieši likme viņiem varētu tikt noteikta, kad runa ir par aizdevumu. Pievienojiet tam faktu, ka, ja viņi meklē alternatīvu likmju piedāvājumus, viņi tiks sodīti par pārāk daudzu aizdevuma pieteikumu iesniegšanu, un situācija ir daudz mazāka nekā apmierinoša.

HSBC, Barclays un Halifax ir pieņēmuši šo personīgo cenu politiku. Agrāk tā bija parasta reklamēšanas norma, taču tagad jums tiek piedāvāts personisks darījums, pamatojoties uz jūsu kredītvēsturi. Citu aizdevēju reklamētie piedāvājumi var uzrādīt zemu GPL, taču, pārbaudot jūsu kredītvēsturi, šī likme var tikt paaugstināta.

Ikreiz, kad jūs iesniedzat Кредит под залог недвижимости pieteikumu aizdevumam, aizdevēji vērsīsies kredītu izziņu aģentūrā un atkarībā no saņemtā ziņojuma pieņems lēmumu par likmi, par kādu tiks piedāvāts jūsu aizdevums. Vai varbūt viņi pieņems lēmumu nepiedāvāt aizdevumu vispār!

Jūs varat iesniegt savu pieteikumu kādā no šīm kredītinformācijas aģentūrām. Tas jums izmaksās tikai 2 £, un tas noteikti ir tā vērts, lai uzzinātu, kāds ir jūsu vērtējums. Iespējams, jūsu ierakstā ir kļūda — to var viegli novērst, sazinoties ar aģentūru.

Pārāk daudz kredīta pieteikumu parādīsies jūsu uzskaitē, liks aizdevējiem uzmanīties no naudas aizdošanas. Šīs lietojumprogrammas nejauši tiek parādītas kā “pēdas”. Tas padara to ļoti negodīgu, ja viss, ko esat meklējis, ir labākais piedāvājums.

Ir veids, kā to atrisināt. “Kotācijas meklēšana” ļautu aizdevējam apskatīt jūsu failu, novērtēt jūsu riska profilu un informēt jūs par savu procentu likmju piedāvājumu. Tas tiktu rādīts ierakstos kā citātu meklēšana, nevis lietojumprogramma un neatstātu “pēdas”.

Šķiet, ka tas atrisina problēmu? Jūs to varētu iedomāties, bet patiesībā lielās bankas nav pieņēmušas šo metodi un nepiedāvā saviem klientiem šo izvēli.

Experian, viena no divām lielākajām kredītinformācijas aģentūrām, apgalvo, ka ir nosūtījusi detalizētu informāciju par piedāvājumu meklēšanu, kas tika ieviesta 2004. gadā, plašam aizdevēju lokam un nodrošinājusi publicitāti plašsaziņas līdzekļos. Paskaidrojošā brošūrā, ko viņi izsūta potenciālajiem aizņēmējiem, ir uzsvērts, ka viņiem ir skaidri jāpaskaidro, ka viņi tikai pieprasa procentu likmes citātu, uz kuru balstīt iespējamo pieteikumu.

Bankas apgalvo, ka šī pakalpojuma piedāvāšanas izmaksas būtu dārgas un būtu saistītas ar jaunu programmatūru un personāla apmācību. Viņi arī saka, ka patērētāju pieprasījums pēc tā ir mazs.

Var gadīties, ka, ja vairāk cilvēku būtu informēti par produktu, tad bankas rastu pavisam citu atbildi.

Patērētāju grupa Kura? apgalvo, ka pašreizējā sistēma neatbilst patērētāju interesēm. Viņi vēlētos redzēt uzņēmumus, kas piedāvā piedāvājumu meklēšanu kā daļu no mārketinga procesa. Banku kodeksa standartu padomes pārstāvis norāda, ka viņi veiks locekļu aptauju, lai noskaidrotu, vai šī ir nopietna problēma. Ja tā, pārskatīšana varētu būt piemērota.